Preloader logo Preloader logo
Cz En
Služby & Ceník Případové studie O nás Volné pozice 📖 Vzdělávání Dropdown Kontakt Logo

Odebírejte novinky od Socials

Přihlášení proběhlo úspěšně, děkujeme.

Špatně zadaná emailová adresa.

Prosím, odsouhlaste zpracování osobních údajů.

Je tu něco, na co jsme všichni dlouhou dobu čekali – zejména ti, kteří mají svůj e-shop na Shoptetu. Ten totiž překročil svůj pomyslný milník a vytvořil vlastní platební bránu nazvanou Shoptet Pay. Tento projekt je pod taktovkou samotného Miroslava Uďana, jednoho ze zakladatelů Shoptetu, který se s nově vytvořeným týmem postaral o realizaci. A slibují si od tohoto projektu hodně. Připravují totiž spoustu malých vychytávek, které ušetří e-shopářům spoustu času a tedy i peněz.

Až do ledna 2022 probíhá veřejný uzavřený test Shoptet Pay pro vybrané e-shopy. A první názory uživatelů i přihlížejících na sebe nenechaly dlouho čekat.

Pojďte se s námi podívat na základní technické parametry a první feedback ze strany veřejnosti.

Seznamte se…

Největší výhodou Shoptet Pay je bez pochyb jeho přímé propojení v Shoptetu, kdy doslova na pár kliků spustíte platební bránu přímo v administraci e-shopu. Všechny informace o platbách najdete přehledně na jedné stránce, kde okamžitě zjistíte veškeré detaily plateb či proč některé z nich neprošly. Shoptet také slibuje vysokou spolehlivost a uvádí úspěšnost až 99,7 % dokončených plateb. Pokud jim toto číslo opravdu vyjde, nebude mít na trhu v tomto ohledu konkurenci.

Co se týče platby, měla by být pro uživatele extrémně komfortní, jelikož zákazník vůbec při platbě nemusí odcházet z e-shopu. Shoptet samozřejmě myslel i na přizpůsobení zobrazení brány pro všechny typy zařízení a promyšlené jsou i takové detaily jako je zapamatování karty a zrychlený nákup na jeden klik.

https://www.shoptetpay.com/cs/
www.shoptetpay.com

Shoptet Pay jednoduše slibuje intuitivní prostředí, kde máte vše ohledně plateb přehledně shromážděno na jednom místě. Od základního přehledu, po vracení peněz při reklamacích až po automatické exporty pro vaši účetní.

Funkce

Řekli bychom, že Shoptet Pay se snaží svými funkcemi předběhnout ostatní platební brány. Nabízí jich široké spektrum, které ocení ne jeden e-shopář.

Mezi ty hlavní bychom uvedli:

  • Vysoké zabezpečení
  • Možnost platby v cizích měnách (16 cizích měn)
  • Několikajazyčné verze platební brány
  • Transakci lze provést pomocí platební karty, Google Pay, Apple Pay, bankovního tlačítka, kryptoměn a dalších
  • Vyplácení peněz každý den
  • Možnost platebního terminálu pro vaši kamennou prodejnu
  • Snadné propojení s vaší bankou
  • A mnoho dalších…

Na detailní popis všech funkcí, které tato platební brána nabízí můžete mrknou přímo na jejich stránkách. A že je co číst, Shoptet Pay toho totiž slibuje opravdu hodně! 😊

www.shoptetpay.com

Kolik to stojí?

Ceny se odvíjejí podle vašeho tarifu na Shoptetu. Čím “vyšší” tarif, tím samozřejmě platíte za platební bránu méně. Přesvědčte se sami:

www.shoptetpay.com

Shoptet zároveň připomíná, že vedení brány i aktivace jsou zdarma, nečekají na vás žádné podrazy v podobě skrytých poplatků pod čarou a hlavně: Platby za službu se neodvíjejí od vašeho obratu, nýbrž od jednotlivých transakcí a měsíčně neplatíte žádné paplatky. Pokud se tedy zrovna nebude vašemu e-shopu úplně dařit, nemusíte za Shoptet Pay platit třeba nic.

Shoptet Pay je prezentován jako revoluční řešení pro všechny Shopteťáky. Pojďme se ale podívat, co na to říkají budoucí uživatelé a přihlížející profesionálové i neprofesionálové z oboru.

První feedback

Při spuštění Shoptet Pay se hned našli první odvážlivci, kteří se do testování vrhli po hlavě. Byli to dokonce takoví velikáni jako je Žufánek, který nad kvalitami Shoptet Pay i samotného Shoptetu rozhodně nepochybuje. Sám Martin Žufánek se vyjádřil ve facebookové debatě ke komentářům o vysoké ceně této služby: 

“Alza by dnes nebyla tam kde je, nebýt služeb. Jejich ceny patří k nejvyšším na trhu, ale mě ani nenapadne objednávat jinde, než u nich. Stejně tak Shoptet. Ani na sekundu bych nepřemýšlel, že půjdu jinam. Jejich brána bude nejlepší na trhu a určitě nebude nejlevnější. A to je dobře. Nejlevnější služby přitahují zákazníky, které opravdu nikdo nechcete.”

Profesionálové si už teď mnou ruce při pomyšlení na extrémně rychlou a bezproblémovou instalaci platební brány do systému e-shopu. Jako velikou výhodu vidí rychlou změnu a validaci plateb, jelikož u jiných platebních brán se čas od času vyskytne problém s propojením a identifikací plateb, což se u Shoptet Pay stát nemůže. Zároveň si slibují vysokou důvěryhodnost brány a úspěšnost transakcí.

Co ale kritizují je poměrně vysoká cena v porovnání s konkurencí. Na to jsme už ale u Shoptetu zvyklí. Sám Shoptet však argumentuje tím, že jsou nejlepším řešením na trhu a za takové služby se prostě je radno a vyplatí se si připlatit. A my jedině souhlasíme, od Shoptet Pay toho očekáváme dost.

Shrnutí

Shoptet díky zavedení Soptet Pay udělal veliký a odvážný krok vpřed. Nabízí řadu funkcionalit, které celkem strkají konkurenci do kapsy. Z řad veřejnosti se ozývají ohlasy, které vyzdvihují tento krok do nebes, ale zároveň kritizují celkem vysoké ceny za službu. Nezbývá než čekat a v lednu se uvidí, jak moc vývojáři tuto službu vyladí a kolik uživatelů na Shoptet Pay nakonec skutečně přejde.

Související články

Spojte se s námi a zjistěte, jak pomůžeme vašemu e-shopu růst rychleji a efektivněji 🎉

Sjednejte si schůzku přes Calendly a nebo vyplňte kontaktní formulář.

E-mail: hello@socials.cz