Preloader logo Preloader logo
Cz En
Služby & Ceník Případové studie O nás Volné pozice 📖 Vzdělávání Dropdown Kontakt Logo

Odebírejte novinky od Socials

Přihlášení proběhlo úspěšně, děkujeme.

Špatně zadaná emailová adresa.

Prosím, odsouhlaste zpracování osobních údajů.

Pro člověka pohybujícího se v oblasti e-Commerce je nesmírně důležité sledovat jeho vývoj a rychle se měnící trendy. Díky technologiím a možnostem dnešní doby máme k dispozici nespočet různých zdrojů. Otázkou ale je: Jak se v tolika zdrojích vyznat? Které jsou ty kvalitní? Kde najdeme ty nejvíc “hot news”?

A právě proto jsme pro vás připravili seznam 8 nejlepších zdrojů, aby vám už nikdy nic neuniklo!

Nejprve se podíváme na zdroje české a slovenské:

#1 Česká e-commerce

Stav celé české e-Commerce scény skvěle mapuje stejnojmenný portál tvořený přímo pod taktovkou Shoptetu, největšího poskytovatele e-shopových řešení na trhu. Pomocí čísel, statistik, grafů a komentářů od profesionálů z oboru se snaží vytvořit co nejvěrnější a nejpodrobnější vyobrazení prostředí a stavu, ve kterém se český e-Commerce právě nachází.

Najít tam můžete informace například o:

  • aktuálních trendech
  • nejprodávanějším sortimentu
  • oblíbenosti různých druhů dopravy
  • preferovaných možnostech plateb
  • oblíbenosti srovnávačů zboží…

#2 Ecommerce BRIDGE

Pestrý a komplexní obsah nabízí e-magazín Ecommerce BRIDGE, dostupný v češtině i ve slovenštině. Tato platforma nabízí plné spektrum čtivého obsahu od technických návodů a praktických tipů až po úspěšné životní a business příběhy a názory odborníků. Najdete tam nejenom jejich vlastní články, ale i panel s rychlými odkazy na novinky z různých zdrojů, videa, pocasty a dokonce mají i své eventy.

Ecommerce BRIDGE tak považujeme za jeden jeden z nejvšestrannějších a nejobsáhlejších českých zdrojů pro čerpání informací z oblasti e-Commerce.

#3 Forbes – E-commerce

Pro sledování e-Commerce z businessového pohledu je dobré sledovat ikonický Forbes, kde je přímo vytvořená sekce pro články o E-commerce. Zde již tradičně najdete velké množství článků psané v klasickém “Forbes stylu”, jak ho známe – příběhy firem i jedinců, souhrnné reporty, tipy a rady, nejsilnější trendy a další.

Vybrali jsme pro vás:

Využijte hype na síti. 5 rad, jak si vybudovat značku na internetu

Všichni už jsou v onlinu. Kde zůstávají firmám rezervy v digitalizaci?

Pandemie naučila Čechy platit kartou, na hotovost nesáhne už každý desátý

#4 MladýPodnikatel.cz

Pokud jste spíše “podcastový” typ, tak MladýPodnikatel.cz je něco pro vás! Je to největší a troufneme si tvrdit že i nejlepší podcast týkající se e-Commerce scény v ČR. Najdete tam něco přes 600 rozhovorů vedených sympatickým Jirkou Rosteckým, který si pro svůj podcast vybírá různé osobnosti napříč celým českým “rybníkem” e-Commerce. Podcasty si můžete vychutnat jak na webu, tak ale i na různých podcastových platformách.

A nyní se podíváme na zdroje v angličtině:

#5 BigCommerce

BigCommerce je globální platforma pro tvorbu e-shopů, která jako doplněk vydává blog pro širokospektré publikum. Na své si zde obsahově přijdou malé e-shopy, start-upy, střední firmy i velké zaběhnuté e-obchody. Díky feedbackům a reálným potřebám uživatelů platformy BigCommerce jsou články vysoce relevantní, aktuální a zaměřené na konkrétní problémy, které by mohly brzdit růst vašeho e-podnikání a přináší jejich řešení.

#6 Practical Ecommerce

Jste-li spíše na odborněji podávané informace, tak je americký magazín Practical Ecommerce místo pro vás. Tato platforma není spojená s jinou společností či místem pro tvorbu e-shopů a články tak tvoří skupina nezávislých odborníků na e-Commerce.

Skutečně přehledný web se věnuje jednotlivým problematikám z různých úhlů pohledu a nabízí tak ověřené a konkrétní informace z jednolivých oblastí e-Commerce jako jsou: marketing, doprava, management, SEO, analytika, B2B, konverze a další.

#7 Shopify – blog a podcast

Pro začínající podnikatele doporučujeme blog i podcast od další platformy pro tvorbu e-shopů s názvem Shopify. Najdete tam zejména zajímavé příběhy zakladatelů e-shopů, tipy a triky jak na různé problematiky začínajícího podnikání, informce o trendech z oborů, směrů ve vytváření e-shopů, nových doplňcích a nástrojích a mnoho dalších.

#8 Ecommerce Guide

Jako náš předposlední tip uvedeme americký Ecommerce Guide, který se bude hodit hlavně těm, kteří budou chtít své podnikání rozšiřovat do zahraničí. Opět je to web velice obsáhlý, určený pro široké publikum od nováčků až po zkušené e-podnikatele. A to hlavně protože na stránkách naleznete užitečné zdroje, které vám mohou pomoci založit, rozšířit i inovovat své podnikání.

Například tam najdete seznam a porovnání e-shopových platforem, informace o tvorvě všeobecných obchodních podmínek, deatilní srovnání mailingových nástrojůnovinky ze světa e-Commerce a mnoho, mnoho dalších vychytaných článků a guidů.

Tip na závěr

A náš úplně poslední tip pro lepší informovanost – nezapomeňte se přihlásit do newsletterů jednostlivých webů, které vám pomohou vše sledovat rychleji a s větším přehledem.

Summary
8 nejlepších zdrojů informací o e-Commerce | Socials
Article Name
8 nejlepších zdrojů informací o e-Commerce | Socials
Description
Pro člověka pohybujícího se v oblasti e-Commerce je nesmírně důležité sledovat jeho vývoj a rychle se měnící trendy. Díky technologiím a možnostem dnešní doby máme k dispozici nespočet různých zdrojů. Otázkou ale je: Jak se v tolika zdrojích vyznat? Které jsou ty kvalitní? Kde najdeme ty nejvíc "hot news"? A právě proto jsme pro vás připravili seznam 8 nejlepších zdrojů, aby vám už nikdy nic neuniklo!
Author
Publisher Name
Socials
Publisher Logo

Související články

Spojte se s námi a zjistěte, jak pomůžeme vašemu e-shopu růst rychleji a efektivněji 🎉

Sjednejte si schůzku přes Calendly a nebo vyplňte kontaktní formulář.

E-mail: hello@socials.cz