Preloader logo Preloader logo
Cz En
Služby & Ceník Případové studie Volné pozice 📖 Vzdělávání Dropdown Kontakt Logo

Odebírejte novinky od Socials

Přihlášení proběhlo úspěšně, děkujeme.

Špatně zadaná emailová adresa.

Prosím, odsouhlaste zpracování osobních údajů.

Na sociálních sítích nyní dominují krátká videa. V organickém dosahu to vidíme již delší dobu – videa mají výrazně větší dosah a míru zapojení (engagement), než statické obrázky. Lidi prostě videa baví více a dnes již každá platforma má svoji formu krátkých videí alá TikTok.

My se ale specializujeme na výkonnostní reklamu a organický dosah nás příliš nezajímá. Zajímají nás konverze = nákupy. Do nedávna nám videa v konverzních kampaních příliš nefungovala. Krátká videa jsme mnohokrát testovali, ale takřka nikdy nebyla schopna porazit klasickou reklamu z katalogu a nebo statický obrázek.

V posledních měsících se ale trend obrací a videa začínají fungovat i ve výkonnostní reklamě lépe a lépe. O tom ale až za chvíli. Nejdříve si pojďme říci, jak reklama v Reels vypadá, jak ji nastavit a jak vytvořit video, které vám zajistí konverze.

Jak vypadá reklama v Reels

Pokud sledujete Reels a s reklamou jste se zde zatím nesetkali, bude to možná tím, že často není na první pohled poznat. Instagram vzhled reklamy vymyslel opravdu chytře – že se jedná o reklamu poznáte jen podle Call To Action tlačítka, které se krátce po začátku videa zobrazí ve spodní části obrazovky. A to je dobrá zpráva pro nás marketéry!

Desatero konverzní video reklamy

Řekněme si narovinu: Jestli máte k dispozici nějaké produktové video, které nebylo vytvořené nebo upravené primárně pro reklamu v Reels, či případně Instagram Stories, nebude vám fungovat! Aby video přinášelo konverze, mělo by splňovat několik hlavních parametrů, které si nyní řekneme a více si je rozebereme.

1) Video natočte na výšku v poměru stran 9:16 (klidně na telefon)

Může se to zdát jako samozřejmost, ale divili by jste se, kolik lidí pouští do reels a stories videa natočená na šířku a očekává od nich skvělé výsledky. Video můžete natočit i na mobilní telefon. ale musí být na výšku!

2) Musíte zaujmout do 2 až 3s

Žádné dlouhé nic neříkající úvody. Video musí zaujmout od první vteřiny. Pomalý náběh videa nebude v konverzní kampani fungovat.

3) Z videa musí být jasné, co prodává

A ideálně od první vteřiny. Z videa musí být naprosto jasné, čeho se nabídka týká. Pokud budou lidé zmatení a nebudou si jisti, co konkrétně nabízíte, pravděpodobně na video nekliknou. A když ano, tak je skutečná nabídka nemusí vůbec zajímat.

4) Délka 15 až 30s je ideální

Pokud nemáte složitý produkt, který je třeba dlouze vysvětlovat, doporučujeme držet délku videa mezi 15-30s. I když Reels mohou mít až 60s, není třeba využít celý prostor.

5) Rychle se měnící obraz (cca každé 1 až 3s)

Video musí udržet pozornost sledujících. Z toho důvodu je dobré udělat video dynamické a každé 2–3s měnit záběry. Můžete střídat produkty a nebo jen úhel kamery. Důležité je, aby video nebylo statické a neztráceli jste tak pozornost sledujících.

6) Texty ve videu

Nebojte se dát do videa krátké texty a vypíchněte hlavní USP. Přemýšlejte nad texty jako nad klíčovými slovy nabídky, které mají zákazníky nejvíce zaujmout.

“Sleva platí jen do pátku!”, “Největší výběr dětských pláštěnek”, “Doprava zdarma celý týden”, “Snadná výměna”, “Vodotěsné až do 50m”, atd.

Texty se mohou týkat jak samotného produktu, tak vašeho e-shopu.

7) Nedávejte texty do spodní ani horní části videa (max 1080 x 1350px)

Abyste mohli video použít i jinde než jen ve stories a reels, soustřeďte všechny texty zhruba veprostřed videa. Ve feedech na Facebooku a Instagramu se videa zobrazují v poměru stran 4:5 (1080x1350px). Pokud se vám podaří veškerý důležitý obsah včetně textů držet uprostřed, bude video vypadat dobře ve všech různých rozměrech na různých platformách.

8) Hudba nebo hlas

Ne vždy lidé sledují videa se zapnutým zvukem (pro ty píšeme texty). Ale když už mají zvuk zapnutý, musíme z něj vytěžit maximum! Přidejte do videí trendy hudbu (pozor na autorská práva!) a nebo do videa přímo mluvte. Nejlepší je kombinace obojího – ztišená hudba a povídání o nabídce. To zaujme rozhodně nejvíce.

9) Autenticita > Dokonalost

Jak už jsme si na sociálních sítích zvykli, tak autenticita funguje. Je to dáno tím, že autentický obsah zapadá více do kontextu organického obsahu na sociálních sítích a nevypadá tolik jako reklama. Dobré prodejní video tak můžete natočit i sestříhat během chvíle na svém mobilním telefonu a ještě ho k tomu lidé ocení.

TIP: Pokud nevíte, kde stříhat videa, podívejte se na náš článek o 3 nejlepších aplikacích na stříhání videí pro Reels a Tiktok.

10) Výzva k akci na konci videa

Na konec videa dejte jasnou výzvu k akci, kterou mají lidé nyní udělat. “Nakupte na www.mujeshop.cz”, “Zjistěte více zde” (ve videu udělejte šipku směrem k tlačítku na proklik), atd.

Pokud dodržíte všech 10 bodů, máte velkou šanci, že video bude úspěšné.

TIP: Pokud Vás zajímá také technická stránka videí, podívejte se do nápovědy formátů reklam.

Jak vytvořit reklamu v Instagram Reels

Vytvoření reklamy v Instagram Reels je rozhodně snazší, než vytvoření dobrého prodejního videa. Přejděte do svého reklamního účtu a klikněte na zelené tlačítko “Vytvořit”. Vyberte účel kampaně “Prodeje”.

Přejděte na nastavení reklamní sestavy a ve spodní části naleznete sekci “Umístění”. Pokud budete mít video připravené tak, aby mohlo být použito ve všech umístěních, nechte zapnuté “Umístění Advantage+”. Tuto možnost rozhodně doporučujeme! Stačí, když klíčový obsah videa umístíte doprostřed, maximálně do obdélníku 1080x1350px (ve feedech na Facebooku a Instagramu se videa zobrazují max v poměru stran 4:5). Takto připravené video vám přinese více konverzí.

Jestli máte video připravené jen pro Reels, klikněte na “Ruční umístění” a vyberte pouze formáty Reels.

Další postup je již stejný jako při vytváření klasické reklamy.

Pokud nemáte s tvorbou reklam na sociálních sítích zkušenost, pak si přečtěte náš článek jak vytvořit reklamu na sociálních sítích krok za krokem. Tam vám vše vysvětlíme.

Summary
Jak udělat video na sociální sítě, které prodává
Article Name
Jak udělat video na sociální sítě, které prodává
Description
Videa začínají fungovat ve výkonnostní reklamě lépe a lépe. A my Vám povíme, jak vytvořit takové video, které prodává. ✅
Author
Publisher Name
Socials
Publisher Logo

Související články

Spojte se s námi a zjistěte, jak pomůžeme vašemu e-shopu růst rychleji a efektivněji 🎉

Sjednejte si schůzku přes Calendly a nebo vyplňte kontaktní formulář.

E-mail: hello@socials.cz