Preloader logo Preloader logo
Cz En
Služby & Ceník Případové studie O nás Volné pozice 📖 Vzdělávání Dropdown Kontakt Logo

Odebírejte novinky od Socials

Přihlášení proběhlo úspěšně, děkujeme.

Špatně zadaná emailová adresa.

Prosím, odsouhlaste zpracování osobních údajů.

Video content vládne dnešní době, to už všichni víme! Není divu, že se stala Instagram Reels a Tiktok videa jedním z vůbec nejoblíbenějších a nejkonzumovanějších typů obsahu na internetu. Dokonce existují i značky, které se díky videím dostaly do povědomí či z nich nepřímo pramení většina z obratu značky. Krátká videa na sociálních sítích pomáhají firmám vysvětlovat poselství brandu, ukazovat produkty a jejich vlastnosti, informovat o aktuálním dění či novinkách, budovat vztahy se svou komunitou, získávat nové zákazníky…

Stačí je obvykle natáčet na telefon, celkem rychle se upraví, jsou autentická… A tak není divu, že se stala pro řadu zejména B2C značek takovým must-have v jejich marketingovém mixu. Jednoduchá exekuce a snadná dostupnost těchto videí ale znamená i větší konkurenci, kdy se content creatoři svižně předhánějí ve všemožných kreativách, efektech, hudebních doprovodech, filtrech… A na ty jsou dost často základní editory přímo na sociální síti, kde video publikujete, příliš krátké.

Zde je nejlepší volba sáhnout po externích aplikacích, které často pomohou v tvorbě něčeho neokoukaného, nápaditějšího, s více efekty a hlavně v některých případech ulehčí práci při vymýšlení kreativ.

No jo, kterou ale vybrat z toho přehršle dostupných aplikací?

Sami jsme před touto otázkou stáli, protože naši klienti začali vytvářet videa využívaná i pro výkonnostní reklamu a ptali se, jak na to. No a tak jsme si udělali malý research appek pro editaci videí na telefonu, který s vámi budeme mile rádi sdílet.

Z našeho průzkumu a testování se nám prokázaly jako nejlepší tyto 3 aplikace:

1)InShot

Jeden z nejznámějších, nejvychvalovanějších a nejpoužívanějších editorů, který má více než solidní FREE verzi, je bez pochyb Inshot. Nadchl nás nejen svým promakaným a velice intuitivním UX, ale hlavně jeho funkcionalitami.

Jak to funguje

Po importu videí se dostanete do editorského okna a jako první krok zvolíte preferovaný rozměr videa: nabízí se zde řada možností od Instagramového postu až po YouTube video. Celý obraz si můžete přiblížit, oddálit, změnit barvu pozadí a pak pokračujete přidáním hudby. K dispozici máte vbudovanou knihovna od InShotu, stejně tak si ale můžete naimportovat hudbu či efekty své. Zároveň lze k videu přidat vlastní nahrávka hlasu. Pro krativnější vhled videa jsou k dispozici samolepky a gify. Text se přidává velice jednoduše a vybírat můžete z desítky základních fontů. Další fonty lze získat zdarma, po shlédnutí reklamního videa, či po zakoupení PRO verze Inshotu. Nechybí ani bohatý výběr trendy efektů a filtrů. Dále můžete pokračovat vložením videa do videa, v různých tvarech i s animacemi, jednoduše sestřihávat a duplikovat videa, převracet obraz, zmrazit daný moment, zvolit intenzitu hudby, zrychlit či zpomalit sekvenci…. A mnoho dalšího. InShot funkcemi jen srší.

Největší přidanou hodnotou je určitě ukládání videí bez trademarku. To většina aplikací totiž nedovoluje.

A co nás také nadchlo, tak je možnost editace fotek a vytváření koláží.

Inshot je jednoduše velice multifunkční nástroj, ve kterém když se zorientujete, tak nebudete postrádat téměř nic. Možná vás ve free verzi budou lehce štvát reklamy, ale toho se jednoduše zbavíte, když si zaplatíte 3,9 dolarů za měsíc.

Za nás je tahle appka ale 5/5.

Najdete na Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.camerasideas.instashot&hl=en_US&gl=US

Najdete na App Store: https://apps.apple.com/cz/app/inshot-video-editor/id997362197

2)Canva

Milovníci Canvy, potěšíme vás! Nejen že v Canvě můžete jednoduše a efektivně vytvořit neskutečné grafiky. Vy tam můžete vytvořit i videa! A to je super, protože spousta z nás už má na grafiku verzi PRO, kde se dá vytvořit i něco pokročilejšího.

Jak to funguje

Jak jsme všichni v Canvě zvyklí, nejprve si vyberete formát videa, následně zvolíte šablonu či čistou stránku a začínáte editovat. Video-editing funguje v podstatě stejně jako vytváření grafik, jen jsou na hlavním panelu vyobrazené jiné funkce. A tak na panelu najdete složku se šablonami, prvky, nahráváním souborů, přidáním textu, fotobanky, stylů, audia, přidáváním fotek z Google drive a mnoho dalších. Při editování je pod návrhem linka s jednotlivými sekvencemi a audiem, kde jednoduše můžete stříhat, duplikovat či upravovat zvuk.

Finální video si také můžete stáhnout bez trademarku i ve FREE verzi. Jste však značně omezeni dostupnými funkcemi a prvky, které můžete ve videích použít.

Velkou výhodou Canvy je vbudovaný plánovač na sociální média, ve kterém si můžete publikování videa nastavit na konkrétkí datum. Zároveň milujeme její multifunkčnost. Můžete zde tvořit grafiku, prezentace, upravovat fotky… a pak i videa!

Za nás tato appka nabízí o něco méně funkcionalit a trendy efektů při editaci videí, než Inshot či VN. Zároveň se nám mnohem lépe ovládala na počítači než na telefonu, kde není uživatelské prostředí tolik přívětivé.

Pořád u nás ale získává vysoké skóre a všema deseti ji doporučujeme. Je totiž skvělé, jak je všestranná a pokud nechcete mít 10 appek na různé účely, určitě jí její lehkou chaotičnost při ovládání odpustíte.

Najdete na Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.canva.editor&hl=en_US&gl=US

Najdete na App Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.canva.editor&hl=en_US&gl=US

TIP: Pokud se rozhodnete pro editaci videí v Canvě, pak doporučujeme mrknout na tento tutorial na Youtube, kde se během 16 minut dozvíte, jak na to.

3) VN Video Editor

Třetí appkou, kterou jsme vybrali k testování je VN Video Editor. VN editor se uživatelským prostředím dost podobá InShotu, je zde ale větší důraz na jednoduché trackování linky textu, audia, přidaných obrázků/objektů a samotného videa.

Jak to funguje

Nejprve vyberete videa z galerie telefonu, titulky a můžete přidat i předpřipravená úvodní videa z VN knihovny. Pak už začínáte editovat. Na horním panelu najdete volbu formátů, které jsou opět zastoupeny od TikToku až po všemožné atypické tvary. Na spodním panelu najdete filtry, úpravu rychlosti, otáčení a převracení videí… Zkrátka téměř vše, co najdete v InShotu. Co je zde ale jiné, tak možnost využití všemožných designových templates, které jsou poměrně hezky vymazlené graficky. Nutno však dodat, že většina z nich je placených, stejně jako to je u dalších featur, a pokud se nerozhodnete pro verzi PRO, pak je nelze vůbec získat. Hudbu lze imporotvat z videa, telefonu či nahrát hlasový záznam. A i zde stahujete bez trademarku, a to je super!

VN Video Editor nám dost připomínalo InShot. Musíme však poznamenat, že z osobních sympatií jsme jako uživatelsky přívětivější appku vyhodnotili ve finále VN, co se týče upravování videí. Na druhou stranu ve VN není přímo vestavěný foto editor a spoustu efektů a funkcionalit získáte až po zaplacení verze PRO.

Tak pokud chcete jednoduše vytvořit vysoce estetická videa a nevadí si vám zaplatit 279 Kč na měsíc, pak je to určitě moc super volba.

Najdete na Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.frontrow.vlog&hl=en_US&gl=US

Najdete na App Store: https://apps.apple.com/us/app/vn-video-editor/id1343581380

Další doporučované aplikace

Pokud vám ani jedna z námi 3 vybraných a otestovaných appek nesedla, pak určitě hledejte dál. Mimo námi 3 vybrané byly často doporučované: Viamaker, Veed, Capcut, Prequel, Instories, Studio, StoryLab. Třeba nějaká z nich bude ta pravá!

Závěr

Aplikací pro editací videí je v dnešní době opravdu veliké množství a je těžké vybrat tu nejlepší pro vás. Pro nás bylo velké kritérium možnost exportu videí bez trademarku, dostatečné množství efektů a intuitivní prostředí. To všechny námi testované aplikace splnily.

Kdybychom však měli porovnat InShot, Canvu a VN Video Editor, pak bychom doporučili:

Inshot pro ty z vás, kteří hledají multifunkční appku na úpravu videí, koláží a fotek a těm, kterým nevadí se podívat na reklamu a získat efekty a další funkcionality zdarma.

Canvu těm, kteří jsou v ní zvyklí pracovat, platí si PRO verzi a nepotřebují vytvářet více pokročilá videa.

VN Video Editor pro ty z vás, kdo chcete upravovat opravdu pouze videa, baví vás minimalistický vzhled a jste ochotní si zakoupit PRO verzi.

TIP

Pokud už jste vybrali appku, ve které budete střihat, ale nejste jedni z těch, co střílí nápady kreativ a nápadů jeden za druhým, určitě mrkněte na: https://answerthepublic.com Tam, když zadáte klíčové slovo k vašemu videu, tak na vás vyjedou nejvyhledávanější obraty lidí ohledně tématu a rázem získáte relevantní inspiraci pro nová videa.

Summary
3 NEJ appky na úpravu Reels a Tiktok videí
Article Name
3 NEJ appky na úpravu Reels a Tiktok videí
Description
Chcete mít skutečně originální TikTok a Reels videa plná trendy efektů a filtrů? My vám povíme, v jaké appce taková videa snadno vytvoříte. ✅
Author
Publisher Name
Socials
Publisher Logo

Související články

Spojte se s námi a zjistěte, jak pomůžeme vašemu e-shopu růst rychleji a efektivněji 🎉

Sjednejte si schůzku přes Calendly a nebo vyplňte kontaktní formulář.

E-mail: hello@socials.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *