Preloader logo Preloader logo

Odebírejte novinky od Socials

Přihlášení proběhlo úspěšně, děkujeme.

Špatně zadaná emailová adresa.

Prosím, odsouhlaste zpracování osobních údajů.

Co se děje ve světě sociálních sítí? Vybrali jsme pro vás tři novinky, které by neměly uniknout nikomu, kdo se o tento virtuální svět alespoň trochu zajímá.

Stories vládnou světu – Twitter představuje Fleets

S příběhy, které jsou viditelné pouze 24 hodin, se doslova roztrhl pytel. S tímto konceptem přišla sociální síť Snapchat a funkce se stala tak oblíbenou, že mizející příběhy má nyní již téměř káždá sociální síť a to včetně LinkedInu. Nyní se do této skupiny řadí i Twitter, který tuto funkci pojmenoval Fleets. Twitter doufá, že díky Fleets se uživatelé na této platformě budou cítit uvolněně a stane se tak méně seriózní. Uživatel má nyní možnost vyjádřit myšlenky, které nechce mít na svém profilu zapsané “navždy”.

My čekáme, kdy funkci Stories představí i třeba Excel. 😁

Instagram výrazně upravil rozložení aplikace

Instagram opět šokoval a mnohé uživatele nadzvedl ze židle. Z mobilní aplikace se dle slov uživatelů stává TikTok a obrovský e-shop zároveň. V novém rozhraní se dostalo velkému prostoru Reels, což jsou krátké a zábavné videa trvajicí 15-30 sekund. Tento formát je velmi podobný TikToku. Reels si dokonce vysloužili “hlavní tlačítko”.

I slavné osobnosti tento nový update nenechal klidným. Taylor The Creator, nebo oblíbený americký youtuber James Charles velmi ostře kritizovali Instagram za tuto razantní změnu. Dle jejich slov “Instagram nepodporuje umělce a chce se na nich především přiživit a monetizovat vše, co se dá.”

Necháme se překvapit, zda se tyto novinky setkají s úspěchem. Například v minulosti Instagram změnil podobu aplikace tak, že přidal možnost IGTV. Tato ikonka byla po pár měsících odebrána, jelikož uživatelé tuto funkci téměř nevyužívali.

Snapchat přichází s horoskopovou novinkou

V České republice tato sociální síť není tak moc využívaná, ovšem v Americe si svůj okruh uživatelů našla. Nyní přichází se zajímavou funkcí. Lidé si mohou zveřejnit datum narození a vytvořit si “astrologický profil”. Díky tomu si uživatelé mohou porovnávat jednotlivé profily a na základě znamení v horoskopu (a dalších ukazatelů) aplikace zhodnotí, jakým způsobem se může vyvíjet vztah daných uživatelů podle postavení hvězd.

Uvidíme, zda se tato novinka bude uživatelům líbit a pokud ano… Dočkáme se brzy podobné funkce na Instagramu? 😁

Summary
Listopadové novinky ze sociálních sítí – Co by vám nemělo uniknout
Article Name
Listopadové novinky ze sociálních sítí – Co by vám nemělo uniknout
Description
Co se děje ve světě sociálních sítí? Vybrali jsme pro vás tři novinky, které by neměly uniknout nikomu, kdo se o tento virtuální svět alespoň trochu zajímá.
Author
Publisher Name
Socials.cz
Publisher Logo

Související články