Preloader logo Preloader logo
Cz En
Služby & Ceník Případové studie O nás Volné pozice 📖 Vzdělávání Dropdown Kontakt Logo

Co se děje ve světě sociálních sítí? Vybrali jsme pro vás tři novinky, které by neměly uniknout nikomu, kdo se o tento virtuální svět alespoň trochu zajímá.

Stories vládnou světu – Twitter představuje Fleets

S příběhy, které jsou viditelné pouze 24 hodin, se doslova roztrhl pytel. S tímto konceptem přišla sociální síť Snapchat a funkce se stala tak oblíbenou, že mizející příběhy má nyní již téměř káždá sociální síť a to včetně LinkedInu. Nyní se do této skupiny řadí i Twitter, který tuto funkci pojmenoval Fleets. Twitter doufá, že díky Fleets se uživatelé na této platformě budou cítit uvolněně a stane se tak méně seriózní. Uživatel má nyní možnost vyjádřit myšlenky, které nechce mít na svém profilu zapsané “navždy”.

My čekáme, kdy funkci Stories představí i třeba Excel. 😁

Instagram výrazně upravil rozložení aplikace

Instagram opět šokoval a mnohé uživatele nadzvedl ze židle. Z mobilní aplikace se dle slov uživatelů stává TikTok a obrovský e-shop zároveň. V novém rozhraní se dostalo velkému prostoru Reels, což jsou krátké a zábavné videa trvajicí 15-30 sekund. Tento formát je velmi podobný TikToku. Reels si dokonce vysloužili “hlavní tlačítko”.

I slavné osobnosti tento nový update nenechal klidným. Taylor The Creator, nebo oblíbený americký youtuber James Charles velmi ostře kritizovali Instagram za tuto razantní změnu. Dle jejich slov “Instagram nepodporuje umělce a chce se na nich především přiživit a monetizovat vše, co se dá.”

Necháme se překvapit, zda se tyto novinky setkají s úspěchem. Například v minulosti Instagram změnil podobu aplikace tak, že přidal možnost IGTV. Tato ikonka byla po pár měsících odebrána, jelikož uživatelé tuto funkci téměř nevyužívali.

Snapchat přichází s horoskopovou novinkou

V České republice tato sociální síť není tak moc využívaná, ovšem v Americe si svůj okruh uživatelů našla. Nyní přichází se zajímavou funkcí. Lidé si mohou zveřejnit datum narození a vytvořit si “astrologický profil”. Díky tomu si uživatelé mohou porovnávat jednotlivé profily a na základě znamení v horoskopu (a dalších ukazatelů) aplikace zhodnotí, jakým způsobem se může vyvíjet vztah daných uživatelů podle postavení hvězd.

Uvidíme, zda se tato novinka bude uživatelům líbit a pokud ano… Dočkáme se brzy podobné funkce na Instagramu? 😁

Summary
Listopadové novinky ze sociálních sítí – Co by vám nemělo uniknout
Article Name
Listopadové novinky ze sociálních sítí – Co by vám nemělo uniknout
Description
Co se děje ve světě sociálních sítí? Vybrali jsme pro vás tři novinky, které by neměly uniknout nikomu, kdo se o tento virtuální svět alespoň trochu zajímá.
Author
Publisher Name
Socials.cz
Publisher Logo

Související články

Spojte se s námi a zjistěte, jak pomůžeme vašemu e-shopu růst rychleji a efektivněji 🎉

Sjednejte si schůzku přes Calendly a nebo vyplňte kontaktní formulář.

E-mail: hello@socials.cz