Preloader logo Preloader logo
Cz En
Služby & Ceník Případové studie O nás Volné pozice 📖 Vzdělávání Dropdown Kontakt Logo

Odebírejte novinky od Socials

Přihlášení proběhlo úspěšně, děkujeme.

Špatně zadaná emailová adresa.

Prosím, odsouhlaste zpracování osobních údajů.

Pokud jste někdy vytvářeli konverzní kampaně v reklamním účtu na Facebooku (Facebook Ads) a následně vyhodnocovali jejich dopad, mohli jste sledovat jejich výsledky až 28 dní zpět. Facebook ale tuto možnost ruší a nebude možné sledovat konverze déle než 7 dnů po kliknutí na reklamu.

Hlavním důvodem pro odstranění dlouhého atribučního okna je změna v oblasti digitálního soukromí.

Facebook má několik atribučních modelů, které vám umožní sledovat konkrétní akce, které vaše kampaně získaly. V praxi to funguje tak, že Facebook konverzi připočítá poslední reklamě, na kterou zákazník klikl před nákupem na vašem webu (pokud optimalizujete kampaně na nákup). Zároveň Facebook umí atribuovat konverzi k reklamě, kterou uživatel pouze viděl, ale nekliknul na ni.

Pokud jste tedy sledovali výsledky kampaní v atribuci 28 dní po kliknutí na reklamu, mohl zákazník u vás nakoupit kdykoli během posledních 28 dnů od kliknutí na reklamu. To je poměrně dlouhá doba a nedá se úplně říci, že Facebook byl hlavním iniciátorem nákupu.

Většinu inzerentů tato změna trápit nemusí. Pocítí jí ale však inzerenti, pro které jsou Facebook Ads hlavním zdrojem nových klientů, investují do reklam vysoké částky a prodlevu mezi první návštěvou a nákupem mají delší než 7 dnů. I když konverze často doměří díky remarketingu, optimalizace prospectingových kampaní bude složitější.

Většině inzerentů doporučujeme používat konverzní model 7+1 (7 dní po kliknutí na reklamu a jeden den po zobrazení). Pokud máte větší rozpočty a hodně konverzí, měl by vám stačit i model 7 dnů po kliknutí na reklamu.

Summary
Facebook ruší 28 denní konverzní okno. Maximální délka bude 7 dní
Article Name
Facebook ruší 28 denní konverzní okno. Maximální délka bude 7 dní
Description
Facebook má několik atribučních modelů, které vám umožní změřit konkrétní akce, které vaše kampaně získaly. V praxi to funguje tak, že Facebook konverzi připočítá poslední reklamě, na kterou zákazník klikl před nákupem na vašem webu (pokud optimalizujete kampaně na nákup). Zároveň umí Facebook atribuovat konverzi k reklamě, kterou uživatel pouze viděl, ale nekliknul na ni.
Author
Publisher Name
Socials.cz
Publisher Logo

Související články

Spojte se s námi a zjistěte, jak pomůžeme vašemu e-shopu růst rychleji a efektivněji 🎉

Sjednejte si schůzku přes Calendly a nebo vyplňte kontaktní formulář.

E-mail: hello@socials.cz