Preloader logo Preloader logo

Odebírejte novinky od Socials

Přihlášení proběhlo úspěšně, děkujeme.

Špatně zadaná emailová adresa.

Prosím, odsouhlaste zpracování osobních údajů.

Říjen přinesl na sociálních sítích několik novinek. Které to jsou? Vybrali jsme pro vás 4 nejzásadnější.

Změny na Instagramu z důvodů voleb v USA

Instagram se rozhodl bojovat proti dezinformacím, kterých se na této soc. síti vyrojilo v poslední době příliš mnoho. Souvisejí primárně s prezidentskými volbami.

Pokud hledáte na Instagramu určitý hashtag, máte 2 možnosti, jak vyhledávat – Hlavní a nejnovější.

V kategorii “Hlavní” se zobrazují posty, které mají vysokou míru zapojení publika a podle Instagramu by vás mohly zajímat.

V sekci “Nejnovější” se zobrazují příspěvky dle času, kdy byly přidány. A právě tuto funkci se Instagram rozhodl zrušit.

Tato změna se týká pouze amerických uživatelů. Je k zamyšlení, jakým způsobem Instagram chce regulovat šíření desinformací a zdali zamezení této funkce je ku prospěchu či nikoliv.

Aplikace Whatsapp představila novinku – nakupování přímo v chatu

Poté co Facebook v roce 2014 koupil aplikaci Whatsapp, bylo jasné, že jedním z kroků bude monetanizace této chatovací platformy. Po pár neúspěšných pokusech přidání prvku, na kterým by společnost vydělávala, opět přichází s novinkou.

Firmy nyní budou moci přidat katalog s produkty a lidé tak mohou nakupovat přímo v aplikaci Whatsapp. Jednoduché a přehledné. V České republice mnoho firem nevyužívá Whatsapp pro byznysové účely, ale i pár výjimek najdeme. Uvedeme jeden příklad za všechny: prémiové knihkupectví Book Therapy používá Whatsapp pro online prodej knih.

Instagram přidává nové možnosti Stories

Kdo se občas nostalgicky nepodívá do galerie telefonu a u toho vzpomíná na to, co “bylo”? Instagram se rozhodl uživatelům tento zvyk ulehčit a přichází s novými prvky. Kalendář a mapa světa. Můžete tak jednodušeji vyhledávat dle konkrétního data nebo polohy. Za těch pár let jsme přidali hezkou řádku stories z různých míst, tak je čas se vydat do minulosti a zavzpomínat na všechny krásné procestované místa. Tuto funkci naleznete na svém profilu v sekci “Archiv”, kde si zvolíte konkrétní zobrazení.

instagram stories

Profesní síť nechce být pozadu, aneb LinkedIn Stories

LinkedIn mnohé překvapil, když představil novou funkci: LinkedIn Stories. Tak jako Facebook a Instagram, i tato sociální síť se vydává na cestu sdílení obsahu, který bude k vidění pouze 24 hodin. Důvod je prostý: LinkedIn stories by měly na této profesní síti odlehčit atmosféru od všudypřítomného byznysu.

Kterou novinku na sociálních sítích vyzkoušíte jako první?

Summary
Říjnové novinky na sociálních sítích – Co by vám nemělo ujít?
Article Name
Říjnové novinky na sociálních sítích – Co by vám nemělo ujít?
Description
Říjen přinesl na sociálních sítích několik novinek. Které to jsou? Vybrali jsme pro vás 4 nejzásadnější.
Author
Publisher Name
Socials.cz
Publisher Logo

Související články