Preloader logo Preloader logo

Odebírejte novinky od Socials

Přihlášení proběhlo úspěšně, děkujeme.

Špatně zadaná emailová adresa.

Prosím, odsouhlaste zpracování osobních údajů.

Instagram se stal nedílnou součástí života téměř každého z nás. Pojďme nakouknout trochu hlouběji a ukažme si vychytávky, díky kterým tuto sociální síť můžete využívat naplno. Fotografie, videa, texty, nové funkce, to vše díky pár vychytávkám můžete vytvořit jednodušeji a vizuálně zajímavější.

Jak udělat z Live Photo Boomerang

Vlastníkům iPhonu funkci Live Photo určitě nemusíme představovat. Fotoaparát snímá krátké video, ze kterého “vybere” tu nejlepší fotografii, která putuje do galerie. Jakmile na této fotce přidržíte přidržíte prst, zobrazí se vám toto krátké video, které za pár kliků přeměníte na Boomerang.

Vyberte v rozhraní InstaStories fotku, kterou chcete proměnit na Boomerang. Následně stiskněte obrazovku s nahraným obrázkem na libovolném místě a vyčkejte, dokud se vám neobjeví nápis Boomerang.

Jednoduché, no ne? Výsledný Boomerang můžete publikovat na Instagramu nebo si jej stáhnout do galerie telefonu.

Pozor. Tato funkce bude fungovat pouze v případě, že fotografie je pořízena za posledních 24 hodin.

Instastories: Písmo

Stories s vlastním fontem

I když Instastories za 24 hodin zmizí, stále se jedná o klíčovou formu komunikace s vašimi fanoušky. Instastrories by měly být aktuální a zároveň estetické. A víme, jakou práci a kolik času zabere tvorba příspěvku na sociální sítě. Můžete využívat pokročilejší nástroje jako např. Figmu, Canvu, nebo mobilní aplikace např. Mojo a Unfold, ve kterých si můžete vybrat pouze z fontů, které aplikace nabízí. A nebo si importujete váš font do aplikace ulehčíte si práci. Nebudou tak dokonalé jako z jiných online editorů, ale rozhodně to ušetří spoustu času!

Jak na to?

Stáhněte si mobilní aplikaci Over a také font, který chcete používat. Důležité je, aby font měl fortmát .oft. Vybraný font si stáhněte do počítače.

Následně využijte AirDrop a tento soubor si transferujte do iPhonu. AirDrop vám nabídne několik možností, jakým způsobem chcete daný soubor poslat.

Z možností vyberte aplikaci Over. Váš font můžete využívat přímo v této aplikaci.

Výsledné Stories si stáhnete a následně nahrajete na Instagram.

Všechny barvy v Instastories, na které si jen vzpomenete

Pro někoho je tento hack zcela jasný a využívá jej denně, hodně lidí ho ale stále nezná. Jakmile přidáváte text, můžete měnit barvy a vybírat ze základních barevných palet, které nám připravil Instagram. Ovšem vy se nemusíte omezovat pouze na těchto 27 barev.

Jak vytvořit jakoukoliv barvu přímo v rozhraní aplikace?

Prstem klikněte na barevnou lištu a vyčkejte. Objeví se vám barevný gradient a můžete si vybrat jakoukoliv barvu.

Dalším způsobem, jak získat tu barvu, kterou chcete, je barevné pero v levém dolním rohu. Jakmile na tuto ikonku kliknete, můžete si vybrat z fotografie jakoukoliv barvu a použít ji jako text nebo využít funkci “Malování”. Díky tomu bude výsledná Instastrory vypadat vizuálně sjednoceně a upraveně.

Barevný gradient

Určitě jste u někoho na Instagramu viděli krásný text, kde každé písmenko bylo jiné barvy. A vy jste si říkali: “Opravdu někdo mění barvu každému písmenku zvlášť jen pro to, aby vytvořil hezkou Instastory?” Možná ano… ale spíše znal dotyčný trik, který vám nyní ukážeme.

Jak takového efektu docílit? Možná se vám to hned na poprvé nepovede přesně podle vašich představ, ale nezoufejte. Je to o cviku a trpělivosti.

Krok č. 1: Napište text

Krok č. 2: Celý tento text označte

Krok č. 3: Otevřete celou barevnou paletu (viz návod výše)

Krok č. 4: Použijte dva prsty a soustavně posouvejte prst po barevné škále a zároveň ubírejte označený text.

Čtvrtý krok může být trochu náročnější, ale po pár pokusech se vám podaří docílit krásného, gradiovaného efektu. Abyste si tento efekt ulehčili, posouvejte zároveň oba prsty stejnou rychlostí doprava.

instagramove tipy 5

Zvýšení povědomí o vašem Instagramu

Propojení Instagramu s Pinterestem

Hledáte pořád stále nové cesty, jak se dostat do povědomí novému okruhu uživatelů? Propojte si Instagram s Pinterestem. Automaticky se vaše příspěvky přidají na Pinterest i s vaším odkazem na Instagram. Obrovskou výhodou Pinterestu v porovnání s Instagramem je fakt, že na této platformě obsah “nestárne”. Váš Pin bude tato platforma vyhledávat bez ohledu na čas, kdy byl přidán. Tím pádem váš rok starý post na Instagramu může přivádět stále nové uživatele. Jak to? Tento post se “neutopil” v algoritmech Instagramu a Pinterest jej stále zobrazuje novým a novým lidem, kteří klikají na váš Instagram.

instagramove tipy 4

Neviditelné hashtagy v Instastories

Používáte hashtagy v Instastories? A umíte je udělat neviditelné?

  • Přidejte hashtagy k dané Instastory, kterých může být maximálně 10.
  • Zmenšete písmo pomocí prstů tak, aby bylo co nejmenší.
  • Překryjte hashtagy prvkem. Může se jednat o GIF nebo emoji.
instagramove tipy 3

Bio, které vypadá hezky

První, co nové příchozí uvidí, je bio. Nyní se nebudeme zaměřovat na to, jak bio správně napsat a upravit, ale zaměříme se na jeden tajný hack, díky kterému bude vaše bio vypadat maličko lépe než u ostatních! Myslete na to, že bio je jedna z prvních věcí, které daný člověk uvidí, jakmile váš profil navštíví. Mělo by by být jednoduché, přehledné a všeříkající. Jenže jak jste si asi všimli, používat “enter” k oddělení textu přímo v aplikaci nejde. Vyřešíte to úplně jednoduše! Vaše bio vytvořte v poznámkách a následně je pouze vložte v nastavení účtu.

Pro osobní potřeby

Jsem online, ale offline?

Možná jste si toho (zatím) nevšimli, ale Instagram stejně tak jako například Messenger zobrazuje, zda je daný uživatel právě teď na dané sociální síti. Možná někomu nechcete odepsat, možná jen potřebujete být neviditelní. Zkrátka důvodů může být mnoho. Jak docílíte toho, že u vašeho profilu nesvítí zelené “online” kolečko?

  • Vstoupíte do Nastavení.
  • Vyberete možnost Soukromí.
  • Pokračujete dále a zvolíte Stav aktivity.

Nyní tuto funkci vypněte. Díky tomu ostatní uživatelé na Instagramu nezjistí, zda v daný moment jste či nejste online.

instagramove tipy 2

Kde najít všechny “osrdíčkované” příspěvky?

Také se vám někdy stalo, že se vám na Instagramu líbil nějaký příspěvek, ale za boha ho nemůžete dohledat v hlubinách Instagramu?

Nyní máte dvě možnost, jak tuto situaci vyřešit.

  • K danému postu jste přidali srdíčko?

Tento post můžete jednoduše dohledat v Nastavení. Kliknete na ikonku “Účet” a následně na “Příspěvky, které se vám líbí”. Nyní se vám zobrazí chronologicky všechny příspěvky, které jste za celé působení na této sociální síti “olajkovali”.

  • K postu se chcete vrátit?

Uložte si jej tak, že kliknete u daného příspěvku na vlaječku v pravém dolním rohu. Dokonce si můžete vytvořit jednotlivé složky. Díky tomu si posty můžete řadit tématicky pro lepší orientaci a zpětné vyhledávání. Uložené příspěvky včetně dalších složek naleznete opět v Nastavení → Účet → Soukromí → Zprávy.

Smazání zprávy. Nadobro.

Instagram myslel i na svérázné povahy a na rozdíl od Messengeru zde můžete zrušit odeslanou zprávu. Tato možnost není časově omezena, tudíž kontroverzní zprávu můžete vymazat i po roce. Je zde ovšem možnost, že si daná osoba zprávu přečetla (či dokonce pořídila snímek obrazovky), ale z vašeho účtu bude smazána jednou pro vždy. Jakmile se rozhodnete zprávu smazat, podržte prst na daném textu a zobrazí se vám “Zrušit odeslání”.

Závěr

Instagram nabízí mnoho možností, o kterých běžný uživatel nemá tušení. Můžete tvořit zajímavější Instastories, psát zprávy, které zmizí či zakládat si inspirativní kolekce jako na Pinterestu. Je jen na vás, zda tyto hacky využijete pro osobní účely nebo pro váš firemní instragramový profil. Ale nezapomínejme na jedno – zvýšit si dosah díky “neviditelným” hashtagům nebo propojením Pinterestu s Instagramem bude fungovat především v případě, že máte vytvořenou kvalitní strategii, na které stavíte a podle které sdílíte veškerý obsah na tuto sociální síť.

Summary
Instagramové tipy a triky, které chcete znát a používat
Article Name
Instagramové tipy a triky, které chcete znát a používat
Description
Instagram se stal nedílnou součástí života téměř každého z nás. Pojďme nakouknout trochu hlouběji a ukažme si vychytávky, díky kterým tuto sociální síť můžete využívat naplno. Fotografie, videa, texty, nové funkce, to vše díky pár vychytávkám můžete vytvořit jednodušeji a vizuálně zajímavější.
Author
Publisher Name
Socials.cz
Publisher Logo

Související články