Preloader logo Preloader logo
Cz En
Služby & Ceník Případové studie O nás Volné pozice 📖 Vzdělávání Dropdown Kontakt Logo

Odebírejte novinky od Socials

Přihlášení proběhlo úspěšně, děkujeme.

Špatně zadaná emailová adresa.

Prosím, odsouhlaste zpracování osobních údajů.

Poslední měsíc kolují zejména v médiích ohnivé debaty ohledně TikToku. Je to hlavně z důvodu, že Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (krátce NÚKIB) vydal varování před bezpečnostním rizikem spojeným s aplikací TikTok. A to samozřejmě zmobilizovalo všemožné instituce, firmy i jednotlivce, aby se nad svou prezencí na této sociální síti zamysleli.

Ve zkratce o vyjádření NÚKIB

TikTok je populární sociální médium, které se zaměřuje na krátká videa. Aplikace získala oblibu zejména mezi mladší generací, a to díky svému snadnému používání a různým kreativním funkcím. Své místo na TikToku mají ale i firmy, které tam často velice úspěšně prezentují své produkty.

NÚKIB však varuje, že tato aplikace může představovat riziko pro soukromí a bezpečnost uživatelů:

“Obava z možných bezpečnostních hrozeb vyplývá především z množství shromažďovaných dat o uživatelích a způsobu, jakým jsou sbírána, nakládání s nimi a v neposlední řadě také z právního a politického prostředí Čínské lidové republiky, jejímuž právnímu prostředí je podřízena společnost ByteDance, která vyvinula a provozuje sociální platformu TikTok.” říká vyjádření na webové stránce NÚKIBU.

NUKIB doporučuje uživatelům, aby byli obezřetní při používání aplikace TikTok a zajistili si, že jsou si vědomi toho, jaké údaje jsou o nich sbírány a jak jsou tyto údaje používány. Dále NUKIB doporučuje uživatelům, aby se vyhnuli sdílení citlivých informací na této platformě a aby používali silná hesla a dvoufaktorové ověření identity k ochraně svých účtů.

Náš názor

Toto vyjádření se samozřejmě dotklo i nás a našich klientů, kteří jsou na TikToku přítomni. A tak jsme nad tímto podnětem strávili nějaký čas a náš názor zní:

Určitě je potřeba vyjádření a doporučení NÚKIBu nepodceňovat. Je to státní a vysoce důvěryhodná organizace, která má ohledně kybernetické a informační bezpečnosti velice přesné informace. Zároveň je ale nutné vzít v úvahu fakt, že již od začátku působení TikToku bylo jasné, že sociální síť původem z Číny a data, která jí poskytujeme, nebudou úplně jednoduše kontrolovatelná.

Naše doporučení tedy zní tak, že by se firmy i jedinci určitě měly nad tímto podnětem zamyslet, vyhodnotit si svá rizika a až pak dělat opatření. TikTok je totiž momentálně stále nejrychleji rostoucí sociální sítí, kde se již nyní nachází více než miliarda uživatelů, primárně z mladší generace.

Scénárů, jak se k této situaci postavit, je spoustu. Není možné univerzálně říci, který postoj je správný. Ale pokud se rozhodnete na TikToku vytrvat, pak pro svou bezpečnost můžete například:

  1. Vyčlenit si jeden telefon pro užívání Tiktoku, kde nebude nic důležitého ohledně vašich dat.
  2. Zamýšlet se nad tím, jaké informace skrz tuto sociální síť sdílíte.
  3. Zabezpečit si svůj účet nejvyšším možným ověřením.
Summary
TikTok: Zůstat či odejít?
Article Name
TikTok: Zůstat či odejít?
Description
NÚKIB vydal varování před bezpečnostním rizikem spojeným s aplikací TikTok. Přečtěte si naše doporučení, jak se zabezpečit.
Author
Publisher Name
Socials
Publisher Logo

Související články

Spojte se s námi a zjistěte, jak pomůžeme vašemu e-shopu růst rychleji a efektivněji 🎉

Sjednejte si schůzku přes Calendly a nebo vyplňte kontaktní formulář.

E-mail: hello@socials.cz