Preloader logo Preloader logo
Cz En
Volné pozice Sjednat schůzku

Odebírejte novinky od Socials

Přihlášení proběhlo úspěšně, děkujeme.

Špatně zadaná emailová adresa.

Prosím, odsouhlaste zpracování osobních údajů.

Správa firemního Instagramu nebyla vždy tak jednoduchá, jako je tomu dnes. Tato aplikace neumožňovala plánovat příspěvky a kdejaký markeťák využíval jiné externí aplikace k tomu, aby nezapomněl, že zrovna v tento den by se měl publikovat příspěvek i na Instagramu. Naštěstí ke konci roku 2019 Facebook spustil Facebook Creator Studio, které umožňuje plánovat příspěvky i na Instagramu.

Co to je Facebook Creator Studio?

Creator Studio umožňuje jednoduše spravovat profily na Facebooku a Instagramu z desktopu od A do Z. Můžete plánovat příspěvky, psát hashtagy, kouknout do statistik, odpovídat na komentáře. Facebook Creator Studio poskytuje téměř vše, co můžete dělat na Instagramu, ale z počítače a (dle našeho názoru) pohodlněji.

Výhody Creator Studio

Výhody 100 % převažují nad nevýhodama. Creator studio je spolehlivé, plní účel a hlavně je zadarmo! Ovšem není dokonalé a našli jsme pár drobných nevýhod. Facebook však na nástroji neustále pracuje a funkce vylepšuje.

  • Automatické publikování příspěvků

Automatické publikování příspěvků z Creator Studia přímo na Instagram vám ušetří spoustu času a energie. Nebudete muset přemýšlet, kdy se budou jednotlivé posty publikovat, zda některé externí aplikace neselžou a nevymažou vámi naplánovaný obsah a podobně.

  • Lepší a přehlednější statistiky

Creator Studio poskytuje statistiky za posledních 7 dnů. Stačí kliknout na záložku “Přehledy” a následně můžete zvolit, zda vás zajímá “Aktivita” (tj. jak si vedly jednotlivé posty a obecně profil) nebo “Okruh uživatelů”. V této záložce získáte podrobnější informace o tom, kteří uživatelé váš profil sledují. Dostanete téměř identické statistiky jako na Instagramu ovšem s tím rozdílem, že desktopová verze je přehlednější.

Nevýhody Creator Studio

  • Není možné příspěvky plánovat vizuálně

Pokud si plánujete instagramový feed i vizuálně tak, aby k sobě jednotlivé příspěvky “ladily”, Creator Studio bohužel (zatím) neposkytuje celistvý náhled feedu. Pokud hledáte aplikaci, ve které uvidíte ve virtuálním feedu i příspěvky, které nejsou ve feedu, doporučujeme aplikaci Later nebo Planoly.

Ačkoliv Instagram Creator Studio neumožňuje zobrazit feed, můžete si alespoň zobrazit kalendář, kde vidíte, jaké dny budou příspěvky publikované.

  • Nelze naplánovat vše

Dalším malým mínusem je fakt, že v tomto nástroji nemůžete plánovat Instagram Stories nebo Reels. Jak již bylo řečeno, Studio vám umožní naplnánovat příspěvky a IGTv. Pokud vás zajímají další instagramové hacky, klikněte zde.

  • Přístup pouze pro deskopové zařízení

Instagram Creator studio je nyní dostupný pouze pro deskopové zařízení a zatím neexistuje aplikace, ze které byste mohli plánovat příspěvky rovnou na Instagram. Někomu může Creator Studio připadat maličko chaotické, ale dejte tomu pár dnů a určitě se v Creator Studiu zorientujete.

Kdo Creator Studio využije?

Správci firemních profilů, kteří chtějí mít v publikování obsahu větší systém a stačí jim jednoduchý nástroj, kde mohou plánovat obsah a automaticky ho publikovat na Facebook i Instagram. Pokud však máte vyšší nároky a na tvorbě obsahu se podílí více lidí, kteří se k příspěvkům vyjadřují ještě před jejich publikováním, pravděpodobně budete potřebovat jiný (placený) nástroj.

Jak pracovat v Creator Studiu?

První a velmi podstatný krok je mít “Business profil” nebo “profil tvůrce” na Instagramu. Pokud máte osobní profil, budete nutné zvolit jiný typ profilu. To provedete jednoduše přímo v aplikaci Instagram tak, že kliknete na “Nastavení” → “Typ profilu”.

Druhým a stejně důležitým bodem je i fakt, zda je váš instagramový účet napojený na facebookovou stránku.

Jakmile vstoupíte do Creator Studia, klikněte na ikonku Instagramu nahoře uprostřed.

Nyní mohou nastat 4 možnosti podle toho, zda máte připojený instagramový účet k dané facebookové stránce.

  • Pokud máte stránku, která je prolinkovaná s Instagramem, pokračujte do Instagram Creator Studia.
  • Pokud máte facebookovou stránku, která zatím není prolinkovaná s touto sociální sítí, kliněte na “Připojit k Instagramu” a postupujte dle instrukcí. V případě, že chcete propojit jiný instagramový účet, pokračujte tak, že kliknete na “Propojit s jiným účtem”.
jak planovat prispevky na instagramu 1

Pozitivní zprávou je fakt, že jakmile někdo propojí Instagram s Creator Studiem, tak ostatní správci (či editoři) nebudou muset tento proces znovu podstupovat.

A jdeme plánovat příspěvky!

Do Facebook Creator Studia vstoupíte na dané stránce na Facebooku. V rozhraní Creator Studia se jedním kliknutím dostanete do Instagram Creator Studia tak, že kliknete na ikonku Instagramu.

jak planovat prispevky na instagramu 5

Nyní můžete naplánovat obsah na Instagram třeba na měsíc dopředu. Novinkou v Creator Studiu je možnost zobrazení kalendáře. Uvidíte, kdy (včetně času) jsou naplánované příspěvky, třeba od spolupracovníka, a jednoduše se tak zorientujete a můžete doplnit strategii. Stačí jen kliknout na tlačítko “Vytvořit” a můžeme se do toho pustit.

jak planovat prispevky na instagramu 4

Creator Studio vám rovnou bude ukazovat, kolik můžete přidat znaků a hashtagů k danému postu.

jak planovat prispevky na instagramu 3

Stejně tak jako na Instagramu můžete ožezávat fotky ve čtvrercovém poměru a označit další uživatele tak, jak jste zvyklí v mobilní aplikaci.

jak planovat prispevky na instagramu 2

Závěr

Pokud hledáte nástroj, který vám usnadní plánování příspěvků na Instagramu, pak je pro vás Creator Studio správná volba. Můžete si vyčlenit čas, kdy příspěvky na Instagram naplánujete a poté se už o nic nemusíte starat. Ovšem neberte to tak, že naplánováním obsahu to končí. Instagram je sociální síť a bez interakce a zapojování se do “veřejného dění” to nepůjde. Vždy je nutné přemýšlet nad touto sociální sítí jako nad celkem.

Creator Studio je nepochybně skvělým nástrojem, který ušetří mnoho času a starostí kolem plánování obsahu. Bohužel se zde stále nedají naplánovat Instagram Stories či Reels.

Summary
Jak plánovat příspěvky na Instagramu přes Creator Studio
Article Name
Jak plánovat příspěvky na Instagramu přes Creator Studio
Description
Správa firemního Instagramu nebyla vždy tak jednoduchá, jako je tomu dnes. Tato aplikace neumožňovala plánovat příspěvky a kdejaký markeťák využíval jiné externí aplikace k tomu, aby nezapomněl, že zrovna v tento den by se měl publikovat příspěvek i na Instagramu. Naštěstí ke konci roku 2019 Facebook spustil Facebook Creator Studio, který umožňuje plánovat příspěvky i na Instagramu.
Author
Publisher Name
Socials.cz
Publisher Logo

Související články